Aktualności - Taniec

15. Red Bull BC One: B-Girl Paulina i B-Boy Kostek powalczą o nagrody

2018-08-27 11:15:01

B-Girl Paulina będzie reprezentować Polskę podczas międzynarodowych zawodów Red Bull BC One B-Girl World Final. To pierwszy raz w historii najbardziej prestiżowych zawodów breakdanceowych kobiety zmierzą się ze sobą w oddzielnej, dedykowanej im kategorii. Na udział w kategorii mężczyzn ciągle szanse ma Kostek - zwycięzca polskiego Cyphera. Powalczy on z tancerzami z całego świata o dziką kartę do wielkiego finału, który odbędzie się 29 września 2018 w Zurychu.

B-Boy Kostek

Przełomowa edycja

15. edycja Red Bull BC One będzie przełomowa dla w historii tego największego konkursu breakingowego na świecie, a to za sprawą wprowadzenia nowej kategorii. „Pierwszy raz w historii Red Bull BC One dla kobiet! Nie mogę się doczekać” – nie kryła entuzjazmu Paulina, polska B-Girl, reprezentantka wrocławskiej załogi Breaknuts Crew, w Zurychu będzie walczyć o tytuł Mistrzyni w największym konkursie tanecznym świata.

Szanse na udział w wielkimi finale, tyle że już w kategorii B-Boys, ma jeszcze zwycięzca Red Bull BC One Cypher Poland – Kostek. On jednak ma do pokonania na tej drodze jeszcze jeden etap. Tuż przed wielkim finałem w Zurychu odbędzie się Last Chance Cypher, w którym Kostek zmierzy się ze zwycięzcami lokalnych cypherów z innych krajów, w walce o dziką kartę do finału. Jeżeli uda mu się tego dokonać, w wielkim finale spotka się ze śmietanką tanecznego świata.

Poziom rywalizacji co roku idzie w górę i tancerze prezentują coraz bardziej imponujące umiejętności, więc sędziowie, których zadaniem będzie wskazanie zwycięzcy po każdej rundzie, mają przed sobą szereg trudnych decyzji do podjęcia. Sędziowie Tuff Kid (Szwajcaria), Benny (Niemcy), Wicket (USA), Junior (Francja), and Taisuke (Japonia) wezmą pod uwagę ogólny styl tancerzy i tancerek oraz ich indywidualną ekspresję.

Misję polegającą na dostarczeniu świeżych beatów i rozgrzaniu publiczności powierzono Stephenowi Flegowi, powszechnie znanemu jako DJ Fleg. Urodzony w Baltimore DJ i producent jest także tancerzem, więc z pewnością pochwali się także swoimi rewelacyjnymi umiejętnościami breakowymi.     

Dodatkową atrakcją podczas światowego finału będzie porywający występ Femme Fatale, grupy która popularność zdobyła po udziale w programie telewizyjnym „World Of Dance”. To międzynarodowe poppingowe trio, w skład którego wchodzą Lily Frias, Dassy Lee i Marie Poppins, zapracowało na powszechne uznanie swoimi stylistycznymi układami nawiązującymi do praw i pozycji kobiet.

Lineup światowego finału Red Bull BC One

Na scenie Red Bull BC One World Final swoimi niesamowitymi zdolnościami i skomplikowanymi układami popiszą się:

W kategorii B-Boys:

Leony (Brazylia), Dr. Hill (Szwajcaria), Chey (Hiszpania), Lil Kev (Francja), Nori (Japonia), Luigi (USA), Sunni (Wielka Brytania), Victor (USA), Luka (Brazylia), Cri6 (Maroko), Vero (Korea Południowa), Kid Colombia (Holandia), Issei (Japonia), Lil Zoo (Austria/Maroko), Uzee Rock (Ukraina) oraz zwycięzca Last Chance Cyphera.

W kategorii B-Girls:

Paulina (Polska), Sunny (USA), Roxy (Wielka Brytania), Sarah Bee (Francja), Kate (Ukraina), PSoul (Korea Południowa), JK47 (USA), Ami (Japonia), Ayumi (Japonia), Mess (Rosja), Kastet (Rosja), Mini Japa (Brazylia), Narumi (Japonia), AT (Finlandia), Sayora (Kazachstan) i San Andrea (Francja) są już gotowe stanąć do rywalizacji w klasycznym formacie jeden na jednego, popisując się swoimi niezwykłymi talentami.

ip

fot. B-Boy Kostek, Gniewko GłogowskiRed Bull Content Pool

Słowa kluczowe: zawody, turniej, taniec break dance, uczestnicy, 2018
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Esens - Open Day w Alei Bielany
Akademia Tańca Esens zaprasza na Open Day w Alei Bielany Wrocław

Będzie mnóstwo endorfin, tańca i wiele inspirujących rozmów z instruktorami.

B-Boy Kostek
15. Red Bull BC One: B-Girl Paulina i B-Boy Kostek powalczą o nagrody

Ta edycja turnieju breakingowego będzie przełomowa, a to za sprawą wprowadzenia nowej kategorii.

Kursy Tańca w Esens - sierpień 2018
Ognisty sierpień w AT Esens Wrocław

Wakacje to doskonały czas na to, aby zacząć uczyć się tańczyć, bądź nadal pogłębiać swoje umiejętności w tej dziedzinie.

Polecamy
Fair Play Dance Up 2014
Fair Play Dance Up 2014

Taniec to Twoja pasja? Jesteś ambitny i chcesz uczyć się pod okiem wybitnych choreografów z całego Świata? To nie może Cię zabraknąć na najlepszym i największym evencie tanecznym w Polsce!

reklama Tańczyć każdy może
Tańczyć każdy może Wrocław

Akademia Tańca Esens informuje, że z początkiem lutego organizuje zapisy na kursy tańca.

Ostatnio dodane
Esens - Open Day w Alei Bielany
Akademia Tańca Esens zaprasza na Open Day w Alei Bielany Wrocław

Będzie mnóstwo endorfin, tańca i wiele inspirujących rozmów z instruktorami.

B-Boy Kostek
15. Red Bull BC One: B-Girl Paulina i B-Boy Kostek powalczą o nagrody

Ta edycja turnieju breakingowego będzie przełomowa, a to za sprawą wprowadzenia nowej kategorii.

Kupony i kody rabatowe
Akademia Tańca Esens