Aktualności - Taniec

Gdzie i jak nauczyć się tańczyć?

2018-03-21 12:54:24

Taniec to nie tylko sztuka, nie tylko sport, ale także przydatna umiejętność. Okazji do zabawy nie trzeba szukać daleko – urodziny, wesele, impreza sylwestrowa… Wszędzie tam przydadzą się zgrabne ruchy na parkiecie i wyczucie rytmu. Nie każdy jednak jest urodzonym tancerzem. Podpowiadamy, gdzie i jak nauczyć się tańczyć.

taniec - nauka tańca

Nauka tańca dla kobiet i mężczyzn

Większość z nas zdobywa doświadczenie taneczne „na żywo”, czyli po prostu uczy się na imprezach, podglądając innych tańczących i z pomocą partnera. Nie jest to łatwe, a przynajmniej nie dla wszystkich. Z początku możemy czuć się nieswojo, musi minąć trochę czasu, zanim pewnie staniemy na nogach i nasz taniec zacznie wyglądać swobodnie. Dlatego tak ważne jest, by być cierpliwym i nie obawiać się próbować. Zwykle najtrudniejszym momentem jest przełamanie nieśmiałości. Pamiętajmy jednak, że naturalność w tańcu jest bardzo istotna i nie należy skupiać się na tym, jak jesteśmy oceniani, ale raczej na tym, jak się czujemy.

Kobiety przeważnie szybciej uczą się tańca w ten sposób, ponieważ zwykle wystarczy, że dobrze odczytują sygnały partnera. Mężczyzna stoi przed trudniejszym zadaniem, bo to on odpowiada za prowadzenie partnerki. Wielu panów nadmiernie stresuje się tym faktem, ale nie ma takiej potrzeby – ostatecznie w tańcu chodzi o zabawę i kilka niezręcznych kroków nie jest żadnym powodem do wstydu.

Taniec dla początkujących

Jeśli jednak nadal czujemy się skrępowani obecnością innych, nic nie stoi na przeszkodzie, by opanować podstawy tańca w zaciszu swojego pokoju. Chociaż może „zacisze” to nieodpowiednie słowo – włączamy ulubiony przebój i dajemy się ponieść muzyce! Wprawdzie tańczenie solo to nie to samo co z partnerem lub z partnerką, ale takie taneczne sesje w pojedynkę także mogą przynieść efekty. Pomogą odkryć i rozwinąć świadomość własnego ciała, poczuć rytm oraz poznać smak przyjemności płynącej z tańca. Poza tym można popróbować swoich sił z internetowymi poradnikami wideo. W sieci znajdziemy mnóstwo filmów, które krok po kroku prezentują różne taneczne style.

Szkoły tańca dla każdego

Wciąż najbardziej skutecznym rozwiązaniem będzie zapisanie się na kurs. Oferta szkół tańca jest przebogata – wiele z nich kształci profesjonalnych tancerzy, ale niektóre są nastawione wyłącznie na tzw. taniec użytkowy. Pod tym pojęciem kryją się wszystkie popularne formy tańca, m.in. klasyczny taniec weselny, czyli inaczej pierwszy taniec, ale także bardziej wyrafinowane tańce towarzyskie. Wśród nich można wymienić style standardowe (np. walc angielski lub wiedeński) oraz latynoamerykańskie (np. cha-cha, salsa czy samba). Oczywiście wiele z nich wykracza już poza taniec imprezowy, ale zawsze warto spróbować czegoś innego. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że taki kurs będzie początkiem prawdziwej pasji.

MP

fot. Krzysztof Zatycki

Słowa kluczowe: taniec, nauka tańca, trenig, kurs tańca, poradnik
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Aktywny lipiec w Akademii Tańca Esens
Aktywny lipiec w Akademii Tańca Esens Wrocław

Akademia Tańca Esens zaprasza w lipcu na wiele nowości

Aktywny maj w Esens
Aktywny maj w Esens Wrocław

Akademia Tańca Esens w maju zaprasza do siebie na parkiety!

II OgÃłlnopolski Turniej TaÅ„ca Nowoczesnego „TOP”
II Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego „TOP”

Szkoła tańca Setenta zaprasza na II edycję Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego „TOP ” dla dzieci i młodzieży.

Polecamy
Moskiewski balet Bieriozka zaczyna trasę po Polsce
Moskiewski balet Bieriozka zaczyna trasę po Polsce

Już wkrótce wielu z nas czeka wyjątkowy, magiczny wieczór, niezwykły pokaz kobiecego piękna, wdzięku, cudownego tańca.

Przyjdź bez partnera, nauczą Cię tańczyć w parze!
Przyjdź bez partnera, nauczą Cię tańczyć w parze! Wrocław

Chcesz się nauczyć tańczyć w parze, ale nie masz ku temu skłonnego partnera/partnerki?

Ostatnio dodane
Aktywny lipiec w Akademii Tańca Esens
Aktywny lipiec w Akademii Tańca Esens Wrocław

Akademia Tańca Esens zaprasza w lipcu na wiele nowości

Aktywny maj w Esens
Aktywny maj w Esens Wrocław

Akademia Tańca Esens w maju zaprasza do siebie na parkiety!

Kupony i kody rabatowe
Akademia Tańca Esens