Aktualności - Taniec

Gdzie i jak nauczyć się tańczyć?

2018-03-21 12:54:24

Taniec to nie tylko sztuka, nie tylko sport, ale także przydatna umiejętność. Okazji do zabawy nie trzeba szukać daleko – urodziny, wesele, impreza sylwestrowa… Wszędzie tam przydadzą się zgrabne ruchy na parkiecie i wyczucie rytmu. Nie każdy jednak jest urodzonym tancerzem. Podpowiadamy, gdzie i jak nauczyć się tańczyć.

taniec - nauka tańca

Nauka tańca dla kobiet i mężczyzn

Większość z nas zdobywa doświadczenie taneczne „na żywo”, czyli po prostu uczy się na imprezach, podglądając innych tańczących i z pomocą partnera. Nie jest to łatwe, a przynajmniej nie dla wszystkich. Z początku możemy czuć się nieswojo, musi minąć trochę czasu, zanim pewnie staniemy na nogach i nasz taniec zacznie wyglądać swobodnie. Dlatego tak ważne jest, by być cierpliwym i nie obawiać się próbować. Zwykle najtrudniejszym momentem jest przełamanie nieśmiałości. Pamiętajmy jednak, że naturalność w tańcu jest bardzo istotna i nie należy skupiać się na tym, jak jesteśmy oceniani, ale raczej na tym, jak się czujemy.

Kobiety przeważnie szybciej uczą się tańca w ten sposób, ponieważ zwykle wystarczy, że dobrze odczytują sygnały partnera. Mężczyzna stoi przed trudniejszym zadaniem, bo to on odpowiada za prowadzenie partnerki. Wielu panów nadmiernie stresuje się tym faktem, ale nie ma takiej potrzeby – ostatecznie w tańcu chodzi o zabawę i kilka niezręcznych kroków nie jest żadnym powodem do wstydu.

Taniec dla początkujących

Jeśli jednak nadal czujemy się skrępowani obecnością innych, nic nie stoi na przeszkodzie, by opanować podstawy tańca w zaciszu swojego pokoju. Chociaż może „zacisze” to nieodpowiednie słowo – włączamy ulubiony przebój i dajemy się ponieść muzyce! Wprawdzie tańczenie solo to nie to samo co z partnerem lub z partnerką, ale takie taneczne sesje w pojedynkę także mogą przynieść efekty. Pomogą odkryć i rozwinąć świadomość własnego ciała, poczuć rytm oraz poznać smak przyjemności płynącej z tańca. Poza tym można popróbować swoich sił z internetowymi poradnikami wideo. W sieci znajdziemy mnóstwo filmów, które krok po kroku prezentują różne taneczne style.

Szkoły tańca dla każdego

Wciąż najbardziej skutecznym rozwiązaniem będzie zapisanie się na kurs. Oferta szkół tańca jest przebogata – wiele z nich kształci profesjonalnych tancerzy, ale niektóre są nastawione wyłącznie na tzw. taniec użytkowy. Pod tym pojęciem kryją się wszystkie popularne formy tańca, m.in. klasyczny taniec weselny, czyli inaczej pierwszy taniec, ale także bardziej wyrafinowane tańce towarzyskie. Wśród nich można wymienić style standardowe (np. walc angielski lub wiedeński) oraz latynoamerykańskie (np. cha-cha, salsa czy samba). Oczywiście wiele z nich wykracza już poza taniec imprezowy, ale zawsze warto spróbować czegoś innego. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że taki kurs będzie początkiem prawdziwej pasji.

MP

fot. Krzysztof Zatycki

Słowa kluczowe: taniec, nauka tańca, trenig, kurs tańca, poradnik
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • Super [0]
  Jakub Walicki
  2019-11-19 10:27:54
  Ja stawiałem pierwsze kroki (dosłownie i w przenośni) w Royal Dance Center w Opolu. Bardzo miło wspominam lekcje salsy z żoną .
 • Najlepsza Szkoła Tańca w Trójmieście [0]
  Szkoła Tańca Trójmiasto
  2018-08-16 13:36:56
  Zapraszamy do największej i najlepszej szkoły tańca w Trójmieście, do magicznego miejsca z wyjątkową atmosferą i przepięknymi widokami, których nie spotkacie nigdzie indziej. Naucz się tańczyć i rozwijaj swoją pasję z nami. Zapraszamy do SoSalsa! Więcej informacji na stronie http://sosalsa.pl/
Zobacz także
New Art Vibes Online Contest
Nadchodzi Turniej Tańca NEW ART VIBES Online Contest 2020

Akademia Tańca New Art wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci i młodzieży organizuje turniej tańca w wirtualnej rzeczywistości.

New Art Vibes Online Contest
Zgłoś się do 1. Turnieju Tańca NEW ART VIBES Online Contest

Weź udział i wygraj 1000 zł dla najlepszego tancerza lub tancerki.

tancerki Opery na Zamku w Szczecinie
Tancerki Opery na Zamku w Szczecinie o swojej przygodzie z tańcem

Kilka słów od zawodowych tancerek z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca 2020.

Polecamy
Wibracje Taneczne II edycja – 05.02.2011
Wibracje Taneczne II edycja – 05.02.2011 Wrocław

Podstawową ideą programu SOLO PROJEKT jest wspieranie polskich twórców tańca w poszukiwaniach własnego języka artystycznego.

reklama Wakacyjna oferta tanecznych lekcji w Esens
Wakacyjna oferta tanecznych lekcji w Esens Wrocław

Z okazji zbliżających się wakacji jak również sezonu ślubnego Akademia Tańca Esens przygotowała dla Państwa specjalną ofertę lekcji indywidualnych.

Ostatnio dodane
New Art Vibes Online Contest
Nadchodzi Turniej Tańca NEW ART VIBES Online Contest 2020

Akademia Tańca New Art wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci i młodzieży organizuje turniej tańca w wirtualnej rzeczywistości.

New Art Vibes Online Contest
Zgłoś się do 1. Turnieju Tańca NEW ART VIBES Online Contest

Weź udział i wygraj 1000 zł dla najlepszego tancerza lub tancerki.

Akademia Tańca Esens