Aktualności - Taniec

High Heels Dance - taniec, który wyzwala kobiecość

2021-07-21 22:42:14

High Heels, czyli po prostu taniec na wysokich obcasach. Opiera się on przede wszystkim na pracy mięśni brzucha, ud i pośladków przez co nasze ciało wprawione jest w ogrom dynamicznych ruchów. Gatunek ten skupia się na technice i jakości ruchu. Regularnym treningom High Heels zawdzięczamy wzmocnienie poszczególnych partii ciała, kształtowanie sylwetki oraz poprawę kondycji. Dzięki temu stylowi tanecznemu poznasz zmysłowe ruchy i kobiece choreografie, które sprawią, że twoja pewność siebie maksymalnie wzrośnie. Dzięki treningom także można podszkolić swoje umiejętności w zakresie poruszania się w wysokich butach. Taniec ten pozwala całkowicie wyzwolić swoją kobiecość oraz świadomie poznać swoje ciało.

High Heels dance

Kto może trenować?

Tak naprawdę High Heels to styl taneczny, który nie ma ograniczeń wiekowych. Kobieta w każdym wieku może zacząć trenować. Taniec dedykowany jest paniom, które chcą poruszać się nienagannie i z gracją oraz dla tych, które chcą odkryć swoją prawdziwą kobiecą naturę. Nie zaleca się go ewentualnie najmłodszym i innym osobom, mającym przeciwwskazania do poruszania się na wysokich obcasach ze względów medycznych.

Co jest niezbędne, aby rozpocząć przygodę z High Heels?

Przede wszystkim rozpoczynając swoją przygodę z tym tańcem należy zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie. Chodzi oczywiście o szpilki, które są fundamentem dla naszego stylu tanecznego. Ważne aby szpilki były wygodne i stopa czuła się komfortowo i stabilnie w noszonym przez nas obuwiu. Buty powinny mieć dosyć giętką powieszchnię, aby nie ograniczały nam ruchów. Szpilki bez platformy z nakładką lub jasnym flekiem na obcas będą idelanym rozwiązaniem.

Kolejnym ważnym elementem podczas tańca jest ubiór. Należy zwrócić uwagę aby nasze ubrania były w miarę luźne. Chodzi o to, aby czuć się swobodnie i nic nie ograniczało naszej predyspozycji ruchowej. Najlepiej założyć legginsy lub dresy i jakąś koszulkę, bądź top. Jeszcze jedną ważną rzeczą, o której nie możemy zapomnieć to butelka wody. Jest ona niezbędna przy tak intensywnym wysiłku fizycznym jakim jest taniec.

Ostatnią najważniejszą kwestią jest dobre nastawienie i energia, której nie może zabraknąć na treningach High Heels. Ten taniec sprawi, że poczujesz się wyjątkowo zmysłowo i będziesz mogła wyrazić siebie na wiele sposobów tanecznym krokiem. 

Jesteś na tyle odważna by spróbować?

KJ

Źródła:

https://latinacademy.pl/high-heels/

fot. pixabay.com/Pexels

Słowa kluczowe: taniec na obcasach, taniec w szpilkach, taniec high heels
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Latino solo - zniewalający taniec w latynoskich rytmach

Poznaj niezwykle żywiołowe rytmy tańców latynoamerykańskich!

film tańca Escape room
Przewodnik taniec vol.2: Barbara Bujakowska i Anna Bajjou omawiają "Escape room" [WIDEO]

Tematem przewodnim jest film tańca, który można zobaczyć online.

High Heels Dance - taniec, który wyzwala kobiecość

Zacznij swoją przygodę z tańcem na wysokich obcasach!

Polecamy
Warsaw Challenge 2019: rywalizacja tancerzy z całego świata Warszawa

Warsaw Challenge to wydarzenie, które łączy wszystko, co w kulturze hip-hopu najciekawsze.

Salsoteki w Akademii Tańca Esens
Salsoteki w Akademii Tańca Esens Wrocław

Cała impreza prowadzona jest w formie practisów, na których możecie poćwiczyć swoje salsowe umiejętności.

Ostatnio dodane
Latino solo - zniewalający taniec w latynoskich rytmach

Poznaj niezwykle żywiołowe rytmy tańców latynoamerykańskich!

film tańca Escape room
Przewodnik taniec vol.2: Barbara Bujakowska i Anna Bajjou omawiają "Escape room" [WIDEO]

Tematem przewodnim jest film tańca, który można zobaczyć online.

Akademia Tańca Esens
Popularne
Dwa na jeden (2 na 1)
Dwa na jeden (2 na 1)

Dwa na jeden (2 na 1), nazywany też discofoxem, to bardzo proste i jednocześnie uniwersalne kroki taneczne, które pozwalają czuć się swobodnie na wszystkich imprezach.

Zumba - co to takiego? (video)
Zumba - co to takiego? (video)

ZUMBA to mix gorących latynoskich tańców z fitnessem.

Mazur
Mazur

Największą rolę mazur odegrał w czasie rozbiorów, kiedy stał się – obok poloneza – symbolem polskości.