Taniec brzucha - Tańce inne

Taniec brzucha

2009-08-28 12:56:05
Taniec brzucha (nazywany też tańcem arabskim, orientalnym albo rags shargi) to wykonywany głównie przez kobiety, najbardziej popularny w krajach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, polegający głównie na ruchach bioder, brzucha, biustu i rąk.

Najbardziej charakterystycznym i najbardziej efektownym elementem tańca brzucha jest „shimmy”, czyli drżenie bioder. Gdy tancerka wykonuje ten ruch, drży jej brzuch – stąd nazwa całego tańca.

Taniec brzucha nie ma sztywnych reguł, jest sztuką żywą, ciągle się rozwija i zmienia. Ma kilka odmian (egipską, libańską, syryjską i turecką), które jednak tylko nieznacznie różnią się między sobą.

Główny strój tancerki wykonującej ten taniec to stanik, spódnica z długim rozcięciem i chusta. Taniec ma też swoją odmianę sportową – rodzaj aerobiku kształtującego mięśnie brzucha i talii.
 
Zobacz filmik:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Słowa kluczowe: taniec brzucha, bellydance, kroki, akcesoria, stroje, taniec orientalny, nauka, kurs tańca brzucha
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • orientalna biżuteria [0]
    latika
    2011-08-18 01:06:32
    jeśli szukasz oreintalnych akcesoriów w dobrej cenie, sprawdź http://allegro.pl/belly-dance-naszyjnik-z-monetek-bollywood-promocja-i1775158286.html
Zobacz także
Taniec brzucha
Taniec brzucha

Najbardziej charakterystycznym i najbardziej efektownym elementem tańca brzucha jest „shimmy”, czyli drżenie bioder.

Polecamy
Ostatnio dodane
Taniec brzucha
Taniec brzucha

Najbardziej charakterystycznym i najbardziej efektownym elementem tańca brzucha jest „shimmy”, czyli drżenie bioder.

Akademia Tańca Esens
Popularne
Dwa na jeden (2 na 1)
Dwa na jeden (2 na 1)

Dwa na jeden (2 na 1), nazywany też discofoxem, to bardzo proste i jednocześnie uniwersalne kroki taneczne, które pozwalają czuć się swobodnie na wszystkich imprezach.

Zumba - co to takiego? (video)
Zumba - co to takiego? (video)

ZUMBA to mix gorących latynoskich tańców z fitnessem.

Mazur
Mazur

Największą rolę mazur odegrał w czasie rozbiorów, kiedy stał się – obok poloneza – symbolem polskości.